Şölene Dair

 

TÜRK DÜNYASI VE TÜRKİYE MİSAFİRİ ÜNİVERSİTE GENÇLİĞİ BİLGİ YARIŞMASI VE KÜLTÜR ŞÖLENİNE

DAİR AÇIKLAMALAR

 

BİLGİ YARIŞMASI VE ŞÖLEN HAKKINDA

Öğrenci Şöleni, Türk Ocakları İstanbul Şubesi ve AvrasyaBir Vakfı tarafından üniversite hayatına Türkiye’de devam eden Türkiye misafiri öğrencilere sağlanan imkânlarla hazırlanmaktadır. Katılımcı öğrenciler, “Ülke Tanıtımı, Folklor, Ses ve Müzik, Bilgi…” gibi dallarda Türkçe olarak gerçekleşen yarışmalar sayesinde hem kendi aralarında hem de kendi ülkeleri ile Türkiye arasında olan kültürel yakınları sergilemekte ve tanışıklıklara vesile olmaktadır.

 

1- “Türk Dünyası Ve Türkiye Misafiri Üniversite Gençliği Bilgi Yarışması ve Kültür Şöleni”, Türkçeyi yabancı dil olarak öğrenen veya dünyanın hemen her ülkesinden Türkiye’de eğitim alma fırsatına sahip olan öğrencilerin katıldığı bir şölendir.

2- Yarışmaların dili Türkçedir.

3- Her yıl Mayıs-Haziran ayları arasında gerçekleştirilir. Kesin takvim yıl içerisinde ilân edilir.

4- “Türk Dünyası Ve Türkiye Misafiri Üniversite Gençliği Bilgi Yarışması ve Kültür Şöleni”ne katılacak olan ülke temsilcilerinin resmen müracaatları şarttır. Müracaatları olmayan kişiler yarışmalara katılamaz.

5- Müracaatlarla ilgili olarak “Türk Dünyası Ve Türkiye Misafiri Üniversite Gençliği Bilgi Yarışması ve Kültür Şöleni” resmi sayfası; www.ogrencisoleni.com üzerinden duyuru yapılacaktır.

6- “Türk Dünyası Ve Türkiye Misafiri Üniversite Gençliği Bilgi Yarışması ve Kültür Şöleni”nde hangi dallarda yarışma açılacağı her yılın yayınlanacak ilân ile kamuoyuna bildirilir.

7- Yarışmalarda derecelendirme/değerlendirme Türk Ocakları İstanbul Şubesi ve Avrasya Bir Vakfı tarafından oluşturulan jüri yapacaktır.

8- Yarışma sonuçları yarışmaların gerçekleştiği gün ilân edilecektir.

9- Türk Dünyası Ve Türkiye Misafiri Üniversite Gençliği Bilgi Yarışması ve Kültür Şöleni ile ilgili sorularınız için istanbulturkocagi@gmail.com e-posta gönderebilirsiniz.

 

Düzenlenme Heyeti